pdf سواد چیست

pdf سواد چیست

تومان

pdf سواد چیست؟ در مورد شخص باسواد است که به یک زبان خارجی بتواند صحبت کند و مهارت استفاده از رایانه را داشته باشد.البته تعاریف متعددی توسط یونیسکو ارائه شده است

توضیحات

در صورتی که تمایل به دریافت PDF حسابرسی داخلی دارید ولی زمان کافی برای ثبت‌نام ندارید

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*

pdf سواد چیست؟ در عصری که تکنولوژی در حوزه اطلاعات و ارتباطات، لحظه‌ به‌ لحظه در حال تغییر و پیشرفت است، کماکان برخی از ما انسان‌ها اسیر قالب‌های ناکارآمد ذهنیمان هستیم و به همین دلیل گاهی احساس درماندگی می‌کنیم و کم میاوریم.

چنانچه در مسیر پیشرفت و آگاهی هستیم یا آرزوی آن را داریم، گاهی لازم است دانسته‌هایمان را زیر سوال ببریم و ببینیم آیا همه آنچه که تاکنون آموختیم و به آن باور داریم، امروز هم برایمان کار‌آمد است؟

توجه کرده‌اید گوشی موبایل و رایانه ای که بیست سال قبل جزو جدیدترین و محبوب‌ترین تکنولوژی روز دنیا محسوب می‌شدند، امروزه دیگر پاسخگوی نیازهای ما نیستند و حتی از رده خارج شده‌اند؟ پس چطور انتظار داریم همه تفکرات و باورهای قدیمی که داریم، امروز چراغ راه ما باشند؟

تعریف سواد از نظر یونسکو:

موضوعی که می‌خواهیم به آن بپردازیم بسیار جالب است. افراد زیادی، احتمالا، سواد را فقط توانایی خواندن و نوشتن می‌دانند و برخی هم به تعریفی از سواد که یونسکو، حدود دو دهه قبل ارائه داد، اکتفا کرده‌اند. طبق این تعریف، باسواد کسی است که به یک زبان خارجی بتواند صحبت کند و مهارت استفاده از رایانه را داشته باشد.

جالب اینجاست که همگام با تغییرات لحظه به لحظه دنیای مدرن، یونسکو هم تعریف سواد را به گونه‌ای تغییر داد تا انسان‌ها از قافله پر‌شتاب تغییرات لحظه‌ای دنیا، جا نمانند و بتوانند خودشان را با این نوآوری‌ها همسو کنند.

علی اصغر شکرشکن
علی شکرشکن